litvin.png

Народилася 14 травня 1966 року в селищі Низи на Сумщині в родині економістів.
З 1969-го – разом із батьками в місті Вишневе Києво-Святошинського району Київської області.
У вересні 1973 року пішла до першого класу Вишнівської середньої школи №2.
Навчалася легко, рівно, натхненно, бо школяркою випало зустріти талановитих педагогів, що відкривали не стільки таїни математики, хімії, біології, історії, літератури, мови, а скільки Людину в людині. Уже тоді зрозуміла, що невпинний поступ особистості можливий за обрання фаху вчителя.
Тому 1983 року, закінчивши школу із золотою медаллю, вступила до Київського державного педагогічного інституту ім. О.М. Горького на філологічний факультет – відділення «Українська мова і література». Навчання було щасливим, бо формували особистість вчителя такі корифеї педагогічної думки, як Олена Дмитрівна Гнідан, Петро Панасович Хропко, Арнольд Панасович Грищенко, Ганна Олександрівна Козачук, Марія Яківна Плющ.
1987 року, після закінчення з відзнакою інституту, була перспектива працювати на кафедрі української мови й навчатися в аспірантурі. Та молодість на повний голос заявила: «А хто ж піде піднімати школу?» …І пішла дорогою вчителя.
Спершу до столичної школи №227, а згодом, 1991 року,  до рідної Вишнівської загальноосвітньої школи №2, де й нині навчаю дітей української мови та літератури.
1996 року стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».
2000 року присвоєно звання «Учитель-методист».
2004-2009 рр. – методист Інформаційно-методичного центру відділу освіти Києво-Святошинської районної державної адміністрації.
2006 р. – упорядник і автор вступної статті збірника «Літературне сузір’я: твори письменників Святошинського краю», що вийшов у видавництві «Молодь» накладом 1000 примірників.
2006 р. успішно закінчила курси за програмою «Intel® Навчання для майбутнього» з використання інформаційно-комунікаційних технологій при викладанні предметів згідно з Державним стандартом загальної середньої освіти (сертифікат).
2011 року – учасник Шостих Всеукраїнських Читань з гуманної педагогіки «Учителю, надихни мене на творчість» (сертифікат).
2014 року – учасник вебінару ВГ «Основа» для вчителів української мови та літератури за темою «Креативне мислення в системі розвитку творчих здібностей учня» (сертифікат).
З 2012 року й до сьогодні – керівник районної методичної підструктури вчителів української мови і літератури з підготовки учнів до участі в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт у мережі МАН України.
З 2007 року й дотепер – екзаменатор зовнішнього незалежного оцінювання з української мови й літератури.
Результат науково-методичної й навчально-виховної діяльності – щорічна, починаючи з 1994 р., перемога учнів на районному, обласному, всеукраїнському рівнях у різноманітних інтелектуально-творчих змаганнях, як-от: Всеукраїнська учнівська олімпіада з української мови й літератури, конкурс-захист науково-дослідницьких робіт у МАН України, конкурси «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» та «Об’єднаймося ж, брати мої!», Міжнародний конкурс знавців рідної мови імені Петра Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка.
Основний напрям освітньої діяльності – педагогічна підтримка учнівської молоді шляхом встановлення діалогу культур між вихованцем і вчителем:

Зрозумій, відчуй дитяче «Я» –
Всесвіт думки, і душі, і духу,
віру подаруй, що окриля,
що підносить з небуття й розрухи.

Поважай довірливе дитяче «Я» –
Всесвіт думки, і душі, і духу:
зріє мрія не позичена – своя,
простягни їй мудру й теплу руку.

Бути вчителем-словесником нелегко: постійно відчуваєш відповідальність за Слово – феномен голосу людської думки й духу, бо знаєш Його людинонатхненну силу й батьківщинотворчу сутність.